O Oddziale

Oddział Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i Naczyniowej rozpoczął swoją działalność w 1977r. i od tej pory znajduje się w czołówce tego typu placówek w Polsce. Wykonuje się tu szeroki zakres wysokospecjalistycznych zabiegów chirurgicznych z zakresu chirurgii ogólnej z pełnym wykorzystaniem technik laparoskopowych i nowoczesnej aparatury, chirurgii naczyniowej, transplantacyjnej i onkologicznej. Zespół oddziału tworzy doświadczony personel lekarski i pielęgniarski. Działalność operacyjna obejmuje:

- transplantacje wątroby i nerek (jako jeden z wiodących ośrodków tego typu w Polsce, we współpracy z Oddziałem Hepatologii oraz Oddziałem Nefrologii i Stacji Dializ). W tym zakresie notuje się stały wzrost ilości wykonywanych operacji.;

- chirurgię endokrynologiczną (operacje tarczyc, przytarczyc, trzustki i nadnerczy);

- chirurgię hepatobiliarną (operacje w zakresie wątroby i dróg żółciowych);

- zabiegi w zakresie chirurgii tętnic i żył, z wykorzystaniem technik śródnaczyniowych, w tym wewnątrznaczyniowe leczenie tętniaków aorty brzusznej;

- wykonywanie przetok tętniczo-żylnych na potrzeby hemodializy;

- chirurgię przewodu pokarmowego, w tym ze wskazań nowotworowych;

- chirurgię endoskopową przewodu pokarmowego (żołądka, dwunastnicy, trzustki, dróg żółciowych i jelita grubego) w Pracowni Chirurgii Endoskopowej.

Oddział zlokalizowany jest w Centrum Zabiegowym mieszczącym się w budynku L i M, na II piętrze. Stale dysponuje dostępem do nowoczesnych sal operacyjnych i sali nadzoru pooperacyjnego w strukturach Zintegrowanego Bloku Operacyjnego, z całodobową wykwalifikowaną obsadą lekarską i pielęgniarską.

 

 

SPWSZ Jednostka samorządu województwa zachodniopomorskiego
nfz
bip
Strona używa cookies Dowiedź się więcej Zamknij