30
01.2013

Akredytacja jakości usług medycznych

Drukuj

Podczas specjalnej odprawy Ordynatorów i Pielęgniarek Oddziałowych przedstawiona została ocena działalności szpitala w świetle dokonanej oceny jakości świadczonych usług medycznych. W dniach 12 – 14 grudnia 2012 r. wnikliwą kontrolę przeprowadzili audytorzy z Centrum Monitorowania Jakości w Krakowie, wystawiając szpitalowi ogólną ocenę 82 punktów na 100 możliwych. Jest więc z czego się cieszyć, ale nigdy nie jest tak, by nie mogło być lepiej, podsumowała wynik kontroli mgr Maria Smalec, pełnomocnik dyrektora ds. jakości.

Szpital Wojewódzki otrzymał pierwszą akredytację w 2001 roku, jako jedna  z pierwszych placówek ochrony zdrowia w kraju. Ogólnie rzecz ujmując, akredytacja porządkuje działalność szpitala pod względem jego funkcjonowania na wszystkich odcinkach wykonywanych czynności leczniczych i organizacyjnych, stosowanie czytelnych i skutecznych zasad postępowania w najtrudniejszych warunkach i sytuacjach, także kryzysowych. Najistotniejsze jest to, że wszystkie procedury jakościowo najwyższej próby dotyczą poziomu leczenia naszych pacjentów.

W trakcie spotkania, dyrektor szpitala dr Mariusz Pietrzak gratulował świeżo „upieczonym” docentom, dr hab. n. med. Jarosławowi Ogonowskiemu, specjaliście z zakresu chorób wewnętrznych i diabetologii oraz dr hab. n. med. Miłoszowi Parczewskiemu, specjaliście z zakresu chorób zakaźnych, wręczając okolicznościowe dyplomy uznania.   


« powrót
SPWSZ Jednostka samorządu województwa zachodniopomorskiego
nfz
bip
Strona używa cookies Dowiedź się więcej Zamknij