20
08.2014

Centrum Diagnostyki Obrazowej – nowe wyzwanie „na Arkońskiej”

Drukuj

           Wtorek, 19 sierpnia, to kolejna data wpisująca się w długofalowy program niezwykle ważnych inwestycji realizowanych w Szpitalu Wojewódzkim w Szczecinie. Po otwarciu w połowie lipca Centrum Zabiegowego ( budynki M i L ), rozpoczyna się właśnie kapitalny remont połączony z adaptacją parterowej części budynku M przeznaczonej na Centrum Diagnostyki Obrazowej. Po odpowiednim przygotowaniu pomieszczeń rozpocznie tutaj działalność zaplecze diagnostyczne wyposażone w supernowoczesny 128 rzędowy tomograf komputerowy, zestaw ultrasonografów z fibroskanem oraz pracownie rtg. Pierwszych pacjentów centrum przyjmie pod koniec I kwartału 2015 roku.

Całkowita wartość projektu wyniesie ponad 12 milionów złotych, z czego ponad 9 milionów złotych stanowi dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. Stosowną umowę otwierającą proces inwestycyjny podpisali Marszałek Olgierd Geblewicz i dr Mariusz Pietrzak, dyrektor Szpitala „na Arkońskiej”. Słowa uznania za doprowadzenie do realizacji projektu Centrum Diagnostyki Obrazowej należą się Pani Annie Mieczkowskiej, członkowi Zarządu województwa zachodniopomorskiego, zajmującej się w Urzędzie marszałkowskim problematyką ochrony zdrowia. 

         

Uroczyste podpisanie umowy odbyło się w remontowanym obecnie obiekcie szpitalnym przy ul. Broniewskiego 2 ( dawny hotel pielęgniarek ). Po zakończeniu całości prac budowlanych, na parterze i pierwszym piętrze budynku mieścić się będą poradnie specjalistyczne, natomiast pomieszczenia na drugim i trzecim piętrze przeznaczone są dla administracji szpitala.

    

 

 

« powrót
SPWSZ Jednostka samorządu województwa zachodniopomorskiego
nfz
bip
Strona używa cookies Dowiedź się więcej Zamknij