20
11.2015

Forum „Młodzi wobec HIV”

Drukuj

Dziś w naszym szpitalu odbyło się spotkanie z młodzieżą Zachodniopomorskiego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Szczecinie. W ramach realizowanego programu „Zapobieganie zakażeniom HIV na rok 2015” uczniowie wysłuchali wykładu, wzięli udział w konkursach oraz spotkali się z osobą zakażoną HIV, która opowiedziała o swoim życiu.

Dzisiejsze spotkanie odbyło się w ramach realizowanego w naszym szpitalu programu Zachodniopomorskiego Urzędu Marszałkowskiego „Zapobieganie zakażeniom HIV na rok 2015” oraz rozpoczynającego się Europejskiego Tygodnia Testowania wobec HIV.

Uczniowie wysłuchali wykładu, a następnie wzięli udział w zabawie – oceniając czy podane na rysunkach zachowania są ryzykowne, czy też nie.

Główną częścią programu było spotkanie z Romanem Latoszyńskim z Fundacji Polskiej Pomocy Humanitarnej „Res Humanae”, osobą żyjącą z HIV. 

- Wiedza naszego społeczeństwa odnośnie HIV wciąż jest niewystarczająca – przekonuje pan Roman. – Cieszę się, że mogę uczestniczyć w takich spotkaniach. Z jednej strony mogę przekazywać swoją wiedzę, z drugiej jestem najlepszym dowodem na to, że osoby zakażone HIV mogą prowadzić normalne życie.

Koordynatorem programu oraz gospodarzem spotkania jest Małgorzata Kłys – Rachwalska, kierownik Poradni Nabytych Niedoborów Immunologicznych SPWSZ.

Wśród gości  i ekspertów prowadzących dzisiejsze spotkanie znaleźli się:
- Renata Opiela – kierownik Działu Epidemiologii Wojewódzkiej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej;  kierownik Punktu Anonimowych Badań w Szczecinie;
- Magdalena Stachel - kierownik Działu Oświaty Zdrowotnej  Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej ;
- Iweta Pokosu z PSSE;
- Justyna Bągorska, przewodnicząca Stowarzyszenia DADU, psychoterapeuta uzależnień;
- Tatjana Hindenburg i Frank Zimmermann – przedstawiciele organizacji zajmującej się profilatyką HIV i chorób przenoszonych drogą płciową z Meklenburgii CJD Insel Usedom – Zinnowitz „Gesundheitlivhe Pravention”.

« powrót
SPWSZ Jednostka samorządu województwa zachodniopomorskiego
nfz
bip
Strona używa cookies Dowiedź się więcej Zamknij