20
10.2015

Pan Sławek dziękuje za nową wątrobę

Drukuj

Od początku roku w szpitalu przy ul. Arkońskiej wykonano już 49 przeszczepów wątroby. 

Nowy organ otrzymał m. in. Pan Sławek Nowakowski, który postanowił w oryginalny sposób podziękować za drugie życie.

Pan Sławek miał operację 24 kwietnia 2015 roku.

 - Dostałem nowy organ, a tym samym nowe życie – mówi Sławek Nowakowski. – Strasznie chciałbym za to podziękować, ale niestety nie wiem komu. Nie wiem, kto był dawcą, nie znam jego rodziny. Ale dziękować można, a nawet trzeba na różne sposoby. No i jeszcze przy okazji przekonać nieprzekonanych do tego, jak ważna jest transplantacja, żeby nie zabierać narządów do nieba. Jestem tego najlepszym przykładem.

Pan Sławek postanowił zorganizować oryginalne podziękowanie. W niedzielę (18 października) podczas mszy w parafii przy ul. Kościelnej w Policach wierni modlili się w intencji zarówno dawców i ich rodzin, jak i osób, które otrzymały nowe życie dzięki przeszczepowi. Pan Sławek wystąpił ze swoim zespołem rockowym, w którym gra na klawiszach. Z kolei po mszy odbył się pokaz ratownictwa medycznego oraz spotkanie z zespołem transplantacyjnym naszego szpitala: m. in. prof. Martą Syczewską oraz dr Samirem Zeairem. Opowiadali oni transplantacji, zachęcali do podpisywania oświadczeń woli.

- To dobrze, że zmienia się nastawienie do tematu transplantacji – mówi dr Samir Zeair, ordynator Oddziału Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej SPWSZ.
 – Kiedy rodzina dawcy wyraża zgodę na przeszczep, to jest to niewątpliwie akt miłości – ratuje się drugie życie. Cieszę się z tego spotkania. Myślę, że takie inicjatywy są nam wszystkim bardzo potrzebne.

W SPWSZ przy ul. Arkońskiej 4 w Szczecinie w tym roku (do 30 września) wykonano:

·                     49 przeszczepów wątroby,

·                     28 przeszczepów nerki,

·                     8 przeszczepów rogówki.

Zespół transplantacyjny naszego szpitala uchodzi za jeden z najlepszych w Polsce.

- W szpitalu przy Arkońskiej miałem wspaniałą opiekę – mówi pan Sławek. – Przez swoją chorobę niestety byłem w wielu szpitalach w Polsce,  ale nigdzie nie spotkałem się z takim profesjonalizmem i zaangażowaniem, jak tu. Zawdzięczam temu zespołowi życie i wiem, że zawsze mogę na nich polegać. Są cudowni. Chcę ich przedstawić całemu światu, bo takich lekarzy cała Polska może nam tylko pozazdrościć. 

 

 

 

« powrót
SPWSZ Jednostka samorządu województwa zachodniopomorskiego
nfz
bip
Strona używa cookies Dowiedź się więcej Zamknij