22
10.2012

Transplantologia w Szpitalu Wojewódzkim „na Arkońskiej” była, jest i będzie!

Drukuj

 

Oświadczenie Zarządu SPWSZ w Szczecinie

     Wiele niepotrzebnego zamieszania wywołały w środowisku medycznym oraz wśród pacjentów publikacje prasowe, które ukazały się w piątkowych wydaniach /19 października br./ „Kuriera Szczecińskiego” i „Głosu Szczecińskiego. Głównym wątkiem artykułów były nieistniejące problemy organizacyjne Szpitala Wojewódzkiego w Szczecinie z zapewnieniem należytej opieki nad pacjentami po transplantacji wątroby, a także ich terminowego kwalifikowania do przeszczepu tego narządu.
W odpowiedzi na wiele mijających się z prawdą informacji zawartych w artykułach prasowych, zorganizowana została z inicjatywy władz samorządowych województwa zachodniopomorskiego i Zarządu Szpitala konferencja prasowa z udziałem dziennikarzy prasy, radia i telewizji oraz zaproszonych gości reprezentujących m.in. środowisko medyczne, Pomorski Uniwersytet Medyczny oraz Urząd Marszałkowski.
Dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Szczecinie dr n. med. Mariusz Pietrzak z całą mocą zaapelował do wszystkich pacjentów korzystających ze specjalistycznych porad transplantologicznych, a także kwalifikowanych do transplantacji wątroby, o nie uleganie emocjom i zachowanie spokoju. Szpital Wojewódzki w Szczecinie otacza pacjentów wysokospecjalistyczną opieką i zapewnia najwyższą jakość usług medycznych dziś oraz w bliższej i dalszej przyszłości. Subiektywne odczucia, jakimi niektórzy z pacjentów się kierują po przeczytaniu doniesień prasowych, tudzież po otrzymaniu na adres domowy swoiście brzmiącego listu firmowanego przez prof. Macieja Wójcickiego, który postanowił opuścić Szpital „na Arkońskiej” i pójść własną drogą, muszą jedynie budzić głęboki niesmak oraz wątpliwości natury etycznej.
Zarząd Szpitala jest przekonany, że treści przekazane podczas konferencji prasowej, autoryzowane przez uczestniczącego w spotkaniu konsultanta wojewódzkiego ds. transplantologii prof. Marka Ostrowskiego, a następnie opublikowane w prasie, radiu i telewizji, uspokoją zarówno naszych pacjentów, jak i ogół społeczeństwa. W Szpitalu Wojewódzkim w Szczecinie była, jest i będzie transplantologia wątroby. Nie pozwolimy, by niesprawiedliwe opinie niszczyły dorobek czołowego ośrodka krajowej transplantologii, który od 12 lat, w przypadku przeszczepu wątroby i od blisko 30 lat w przypadku transplantacji nerek dobrze służy polskiemu społeczeństwu.

                                                                                                                   Zarząd SPWSZ w Szczecinie

Szczecin, 22.10.2012 r.

« powrót
SPWSZ Jednostka samorządu województwa zachodniopomorskiego
nfz
bip
Strona używa cookies Dowiedź się więcej Zamknij