18
04.2011

Najpopularniejsza pielęgniarka w plebiscycie „Hipokrates 2011” jest w szpitalu na Arkońskiej !

Drukuj

Najpopularniejsza pielęgniarka w plebiscycie „Hipokrates 2011” jest w szpitalu na Arkońskiej ! 

Szczere gratulacje składamy Pani mgr Małgorzacie Kłys – Rachwalskiej, laureatce Plebiscytu Czytelników Głosu Szczecińskiego „Hipokrates 2011” na najpopularniejszą pielęgniarkę w zachodniopomorskiej służbie zdrowia. Pani Małgosia jest kierownikiem Regionalnej Poradni Nabytych Niedoborów Immunologicznych przy ul. Broniewskiego 12. Jest wiceprezesem Stowarzyszenia DADU, które działa na rzecz pacjentów HIV/AIDS i ich rodzin. Poradnia NNI przy ul. Broniewskiego 12 została uznana za najlepszą w Polsce w ankiecie przeprowadzonej wśród pacjentów. Poniżej zamieszczamy fragment rozmowy z laureatką autorstwa red. Anny Folkman.

– Jestem doradcą HIV/AIDS, pracuję w punkcie anonimowych badań, zdobyłam certyfikat edukatora HIV/AIDS, przeprowadzam rozmowy przed i po badaniach. Mimo że nie jest to łatwa praca i wolontariat, szalenie angażuje emocje i kocham to – przyznaje pani Małgorzata. – Przez lata wypracowałam sobie sposób kontaktu z pacjentem. Trzeba umieć wyczuć osobę, umieć do niej podejść. To o czym rozmawiamy to sprawy trudne i dla wielu osób tragiczne. Ja i mój cały zespół jesteśmy po to, by takim osobom wskazać drogę, bo z HIV/AIDS można żyć. W tej pracy trzeba być psychologiem i bardzo chcieć pomagać.

Rozmowa to podstawa, nie tylko z pacjentami. Trzeba stale wymieniać się doświadczeniami, wiedzą, dlatego tak ważni są także współpracownicy.

– Mam wspaniały zespół – dodaje pani Małgorzata. – Trafiłam na fantastycznych ludzi, dlatego też praca daje mi tym większą satysfakcję. 

Pani Małgorzata była wieloletnią oddziałową na chirurgii w szpitalu przy ul. Arkońskiej. Od 1997 roku pracuje w poradni, a jej doświadczenie zawodowe liczy 30 lat.

– Poradnię tworzyłam od podstaw, to moje dziecko – dodaje z uśmiechem pani Małgorzata. – Można powiedzieć, że wieszałam każdy obrazek na ścianach, wyposażałam każdy kąt. Córka i syn pani Małgorzaty wyprowadzili się już z domu. By wypełnić puste miejsce, w domu zamieszkał owczarek niemiecki. 

– Chodzę z nim na tresurę, na specjalne zajęcia, na wybieg. Spacery z psem to mój sposób na odpoczynek – dodaje nasza kandydatka. – Bardzo lubimy też razem z mężem odpoczywać na naszej działce w Marianowie. Można popływać tam na łódce, zrobić grilla. Tam ładuję akumulatory, choć trudno jest nie myśleć o pacjentach. Przed snem zdarza mi się to bardzo często. Oni nauczyli mnie innego podejścia do własnego życia. Innego spojrzenia na codzienne problemy.

Powyższą publikację zamieszczoną na łamach Głosu Szczecińskiego „ubarwił” zdjęciem Marcin Bielecki. Na zdjęciu: mgr Małgorzata Kłys – Rachwalska, poseł Bartosz Arłukowicz i wicemarszałek Marek Hok.  

 

« powrót
SPWSZ Jednostka samorządu województwa zachodniopomorskiego
nfz
bip
Strona używa cookies Dowiedź się więcej Zamknij