top_1.jpg
  • Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Szpital Wojewódzki w Szczecinie
Wjazd do szpitala już od Arkońskiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Natalia Andruczyk   
Wtorek, 10 Styczeń 2017 09:22

Otwarty został wjazd do Szpitala Wojewódzkiego od strony ul. Arkońskiej.

Wjazd zamknięty było od 26 grudnia do 9 stycznia, ponieważ przewrócone podczas wichury drzewo uszkodziło kanalizację.

 

 

 
Nowy sprzęt dla Oddziału Geriatrii PDF Drukuj Email
Wpisany przez Natalia Andruczyk   
Czwartek, 15 Grudzień 2016 13:48

Wózek inwalidzki, chodziki, balkoniki to niektóre z urządzeń, które dla naszego Oddziału Geriatrii przekazał dziś Lions Club Szczecin Jantar.

Urządzenia w imieniu klubu przekazały Ewa Fundament - Karśnicka i Maria Meyer. 

- Pieniądze na ten sprzęt udało się zebrać podczas balów dobroczynnych - mówiła pani Maria Meyer. - Często obdarowuje się oddziały dziecięce, ale seniorzy też są ważni. My też kiedyś się zestarzejemy i chcemy by była to godna starość. 

Sprzęt odebrali prof. Jan Ślósarek, zastępca dyrektora ds. lecznictwa oraz  lek. med. Iwona Wieczorek z Oddziału Geriatrii.

Podarowane sprzęty to wózek inwalidzki, podpórki ułatwiające chodzenie

 
Nie będzie rozstrzygnięcia nadzorczego w sprawie uchwały dotyczącej konsolidacji szpitali PDF Drukuj Email
Wpisany przez Natalia Andruczyk   
Środa, 21 Grudzień 2016 14:48

- Uchwała Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego w sprawie połączenia szpitali nie narusza obowiązującego porządku prawnego – ocenił wojewoda Krzysztof Kozłowski.

Wojewoda Zachodniopomorski w odpowiedzi kierowanej do szefów Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” Pomorza Zachodniego – Mieczysława Jurka oraz Dariusza Mądraszewskiego, którzy złożyli skargę na uchwałę sejmiku wyjaśnia, że w ramach postępowania nadzorczego ocenia jedynie fakt zgodności lub niezgodności uchwał samorządowych z obowiązującymi przepisami prawa. Kwestie celowości i zasadności połączenia szpitali nie mogą już jednak być oceniane w tym trybie.

„Odnośnie kwestii poruszonych przez Panów w piśmie, tj. kosztów finansowych związanych z planowanym połączeniem placówek, zmniejszeniem zatrudnienia, czy wreszcie pogorszeniem – w Panów ocenie – dostępu do usług leczniczych dla mieszkańców województwa, informuję, iż argumenty te nie mogą stanowić podstawy rozważań organu nadzoru o zgodności lub niezgodności z prawem podjętej skutecznie przez Sejmik uchwały” – czytamy w odpowiedzi na skargę.

Wojewoda dodaje, że ma ściśle określone uprawnienia nadzorcze, tj. bada akty prawne samorządu wyłącznie pod kątem ich legalności – czyli zgodności z prawem. Jest to bardzo wąska, jedynie formalna kontrola. W przypadku uchwały dotyczącej połączenia szpitali do takich niezgodności, które skutkowałyby wydaniem rozstrzygnięcia nadzorczego unieważniającego uchwałę nie doszło: związki zawodowe miały możliwość opiniowania kwestionowanej uchwały, a WRDS nie miał obowiązku wydawania opinii w tej sprawie.

Odstąpienie od wydania rozstrzygnięcia nadzorczego może nie kończyć sprawy. Zainteresowane środowiska, w tym związki zawodowe, mogą bowiem – we własnym zakresie – zaskarżyć uchwałę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego i podnieść te argumenty, które nie mogły być wzięte pod uwagę przez wojewodę podczas kontroli uchwały.

 

- Mam nadzieję, że Pan Marszałek Geblewicz przeprowadzi tę konsolidację w głębokim poczuciu odpowiedzialności społecznej – dodaje wojewoda Krzysztof Kozłowski – Dobro pacjenta i wysoka jakość usług medycznych – te dwie wartości powinny być priorytetem podczas łączenia szpitali. Apeluję do samorządu województwa także o to, by konsolidacja nie wiązała się z likwidacją etatów.

 
Utrudniony wjazd na teren szpitala PDF Drukuj Email
Wpisany przez Natalia Andruczyk   
Wtorek, 27 Grudzień 2016 13:05

W związku z awarią sieci kanalizacyjnej, od dziś (27 grudnia) do 2 stycznia 2017 r. włącznie, wjazd na teren Szpitala Wojewódzkiego będzie utrudniony.

W czasie naprawy sieci kanalizacyjnej wjazd na teren szpitala będzie możliwy przez boczną bramę od ul. Broniewskiego 2. Wyjazd pozostaje bez zmian, tj. bramą główną od ul. Arkońskiej 4. Awaria sieci kanalizacyjnej nie ma wpływu na funkcjonowanie jednostek szpitala.  

. 

 
„Arkońska” wysoko w Rankingu Szpitali PDF Drukuj Email
Wpisany przez Natalia Andruczyk   
Środa, 14 Grudzień 2016 14:21

Nasza placówka zajęła 51 miejsce w tegorocznym Rankingu Szpitali publikowanym w „Rzeczpospolitej”. Daje nam to drugie miejsce w województwie.

Ranking Bezpieczny Szpital organizowany jest po raz 13. według jednolitej metodologii i prowadzony przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. Przez te lata ranking publikowany jest przez „Rzeczpospolitą".

Do rankingu wchodzi 100 najlepszych szpitali w Polsce, które uzyskają najwięcej punktów w ankiecie zawierającej pytania o infrastrukturę szpitalną, stan budynków, funkcjonowanie ekonomiczne szpitala oraz sposób sprawowania opieki. Mimo że ankieta i końcowa punktacja są znane wszystkim szpitalom (maksymalnie można uzyskać 1000 punktów, ale tylko nielicznym udaje się przekroczyć 900), CMJ nie ujawnia, jaka jest waga przyznawana poszczególnym pytaniom – by odpowiedzi nie były kształtowane na użytek konkursu. Wiadomo jedynie, że są w niej pytania , które weryfikują poprawność wcześniej otrzymanych informacji.

Oprócz rankingów wojewódzkich, tworzone są trzy rankingi: szpitali wielospecjalistycznych, monospecjalistycznych i niezabiegowych – ten ostatni od zaledwie kilku lat. Nawet najlepsze szpitale z tej grupy nie mogły bowiem zmierzyć się ze szpitalami zabiegowymi, ze względu na udział punktów za sprzęt. Zniknął natomiast ranking szpitali niepublicznych, szpitale prywatne i samorządowe przekształcone w spółki konkurują z tymi, które zachowały formę SP ZOZ, w jednym rankingu.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 25