top_1.jpg
  • Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Szpital Wojewódzki w Szczecinie
Kolejne poradnie wyremontowane PDF Drukuj Email
Wpisany przez Natalia Andruczyk   
czwartek, 31 sierpnia 2017 11:42

W poniedziałek (4 września br.) do odnowionych pomieszczeń budynku przy ul. Broniewskiego 2 wracają poradnie: Neurochirurgiczna, Reumatologiczna, Chirurgiczna, Chirurgii Naczyniowej oraz Chirurgii wątroby, trzustki i dróg żółciowych.

Poradnie zostały wyremontowane i wyposażone w ramach projektu „Przebudowa budynku hotelu pielęgniarek na potrzeby poradni specjalistycznych i administracji SPWSZ”, który został dofinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego. W trakcie remontu, przez ostatni rok, gabinety funkcjonowały tymczasowo w budynku C.

Poradnie zajmą południowo – zachodnie skrzydło pierwszego piętra budynku przy ul. Broniewskiego 2. W tym samym miejscu działają poradnie: Neurologiczna, Transplantologiczna oraz Hepatologiczna, a od niedawna także Poradnia Endokrynologiczna. Dla pacjentów przygotowano dwie duże poczekalnie oraz nowe toalety, w tym dla osób niepełnosprawnych. W budynku znajduje się winda, szatnia dla pacjentów, a pomieszczenia są klimatyzowane. Na tym samym piętrze mieści się punkt pobrań.

 

Wraz z poradniami do budynku przy ul. Broniewskiego 2 wraca także ich rejestracja (przy wejściu na parterze). Numery telefonów pozostają bez zmian: 91 813 94 03 oraz 91 813 91 95.

 
Przeniesienie Oddziału Chorób Wewnętrznych i Nadciśnienia Tętniczego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Natalia Andruczyk   
wtorek, 29 sierpnia 2017 11:03

Od dnia 1 września br. oddział ten zostanie na okres ośmiu miesięcy przeniesiony z lokalizacji przy ul. Arkońskiej do lokalizacji przy ul. Sokołowskiego 11. Zmiana spowodowana jest rozpoczynającym się wkrótce remontem budynku „A”. W ramach dostosowania pomieszczeń dla potrzeb Oddziału Geriatri i Przewlekle Chorych wymieniona zostanie także klatka schodowa, piony i winda.

 

 
Przeprowadzka Poradni Endokrynologicznej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Natalia Andruczyk   
wtorek, 18 lipca 2017 12:22

Poradnia Endokrynologiczna Szpitala Wojewódzkiego przenosi się do wyremontowanego budynku przy ul. Broniewskiego 2. Nowe, świetnie wyposażone gabinety, to poprawa warunków dla pacjentów w lokalizacji znajdującej się bliżej komunikacji miejskiej.

Poradnia Endokrynologiczna w Szpitalu Wojewódzkim udziela corocznie blisko 30 tysięcy porad. Każdego dnia przyjmuje ona około stu pacjentów na wizyty do specjalistów, punktu pobrań i biopsje. Dotychczas mieściła się ona w budynku szpitala przy ul. Broniewskiego 22, dzieląc przestrzeń z Oddziałem Rehabilitacji.

W środę (19 lipca) Poradnia Endokrynologiczna zostanie przeniesiona do wyremontowanych pomieszczeń na parterze budynku administracji szpitala, przy ul. Broniewskiego 2. W tym dniu wszystkie umówione wizyty będą odbywały się jeszcze przy ul. Broniewskiego 22. Natomiast w czwartek (20 lipca) pacjenci zostaną przyjęci już w nowej lokalizacji.

Nowa poradnia zajmuje całe wyremontowane i w pełni wyposażone skrzydło na parterze budynku. Znajduje się tu 6 gabinetów lekarskich, sala pobrań, gabinet biopsji, toalety dostosowane dla osób niepełnosprawnych, poczekalnia, rejestracja oraz pomieszczenia gospodarcze. W budynku znajduje się szatnia dla pacjentów, a pomieszczenia poradni są klimatyzowane. Nowa lokalizacja to atut dla pacjentów korzystających z komunikacji miejskiej: w bliskiej odległości do przystanku linii tramwajowej nr 3 i 10 oraz autobusowej 80.

„Przebudowa budynku hotelu pielęgniarek na potrzeby poradni specjalistycznych i administracji SPWSZ” została dofinansowana ze środków Urzędu Marszałkowskiego.

 

 
Inwestycje SPWSZ w Szczecinie. Nowa neurologia i nefrologia oraz remont oddziału geriatrii PDF Drukuj Email
Wpisany przez Natalia Andruczyk   
czwartek, 03 sierpnia 2017 13:40

Jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa nowego obiektu dla Oddziału Nefrologii i Stacji Dializ oraz Oddziału Neurologii i Oddziału Udarowego. Remont przejdzie także Oddział Geriatrii i Przewlekle Chorych w budynku „A” przy ul. Arkońskiej.

Nowa inwestycja prowadzona będzie w miejscu po starym pawilonie administracji szpitala, który wcześniej zostanie wyburzony. Część główna będzie składać się z czterech kondygnacji, natomiast niższa będzie dwukondygnacyjna. Budynek zostanie połączony z bardzo dobrze wyposażonym Centrum Zabiegowym, w którym wykonywane są m. in. przeszczepy. Znajdą się tu: punkt przyjęć, stacja dializ, Oddział Neurologii, Oddział Udarowy, Oddział Nefrologii i Transplantacji Nerek, Poradnia Nefrologiczna i Poradnia Transplantacyjna.

- Nowy budynek poprawi infrastrukturę i jakość świadczonych usług, a indywidualne sale dla pacjentów transplantacyjnych umożliwią przeprowadzanie zabiegów odczulania oczekujących na transplantację – mówi dr hab. n. med. Marek Myślak, ordynator Oddziału Nefrologii i Transplantacji Nerek. – Nowoczesna stacja dializ da nam możliwość rozwijania dotychczasowych i nowych technik pozaustrojowego oczyszczania krwi oraz dializ otrzewnowych.

Lokalizacja będzie sprzyjała także hospitalizacji pacjentów Oddziału Neurologii i Oddziału Udarowego, którzy wymagają dodatkowo opieki lekarzy specjalistów kardiologii, neurochirurgii, chirurgii naczyniowej i anestezjologii.

Lepsza geriatria

Drugi projekt z to modernizacja i doposażenie budynku „A” na potrzeby Oddziały Geriatrii i Przewlekle Chorych.

- Co prawda w ostatnim czasie zwiększyliśmy z 6 do 24 liczbę łóżek, jednak warunki lokalowe dla seniorów wymagają dalszego polepszenia – mówi dr Urszula Majewska, ordynator Oddziału Geriatrii i Przewlekle Chorych. – Po remoncie ten standard zdecydowanie się poprawi, chorzy będą mieli lepszy dostęp do diagnostyki  i rehabilitacji. Pacjentów jest bardzo dużo, z każdym rokiem więcej, dlatego liczymy przy tym na zwiększenie finansowania z Narodowego Funduszu Zdrowia.

Nowy Oddział Geriatrii znajdować się będzie na I. piętrze budynku A, obok Oddziału Chorób Wewnętrznych i Nadciśnienia Tętniczego. W oddziale będzie 24 łóżek dla chorych w pokojach 2-osobowych z indywidualnymi węzłami sanitarnymi przystosowanymi do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zakupiony zostanie sprzęt rehabilitacyjny, dodatkowe wyposażenie pokoi pacjentów i pozostałych pomieszczeń oddziału. Remontu doczeka się stara klatka schodowa.

 

Modernizacja Oddziału Geriatrii potrwa około 1 roku, natomiast budowa nowego obiektu dla Neurologii i Nefrologii zajmie co najmniej 2 lata.


 
Dr Samir Zeair konsultantem wojewódzkim PDF Drukuj Email
Wpisany przez Natalia Andruczyk   
wtorek, 04 lipca 2017 13:06

Dr Samir Zair, Ordynator Oddziału Chirurgii Ogólnej, Naczyniowej oraz Chirurgii Transplantacyjnej Szpitala Wojewódzkiego w Szczecinie, został powołany dziś przez Wojewodę Zachodniopomorskiego na stanowisko konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie chirurgii naczyniowej.

Dr Zeair będzie pełnił obowiązki konsultanta przez pięć lat.

Zadanie konsultanta wojewódzkiego to przede wszystkim współpraca i kontrola oddziałów i poradni świadczących usługi z zakresu chirurgii naczyniowej, monitorowanie sytuacji zdrowotnej w województwie oraz wdrażanie programów profilaktycznych we współpracy z Urzędem Wojewódzkim.


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 28