Punkt Konsultacyjno - Diagnostyczny (test HIV, KIŁA, HCV)

 

Punkt Konsultacyjno - Diagnostyczny funkcjonuje w budynku A PRZY UL. ARKOŃSKIEJ 4, w którym działa Poradnia Nabytych Niedoborów Immunologicznych oraz Poradnia Chorób Zakaźnych Szpitala Wojewódzkiego w Szczecinie. 

UWAGA!!!!! PUNKT KONSULTACYJNO-DIAGNOSTYCZNY ZOSTAŁ PRZENIESIONY DO BUDYNKU A (WEJŚCIE OD FRONTU) PRZY UL. ARKOŃSKIEJ 4 !!!

 

 

Można tu wykonać bezpłatne i anonimowe:

- testy w kierunku HIV 

- testy w kierunku kiły

- testy w kierunku WZW TYPU C ( HCV )

 

w każdy poniedziałek, wtorek i czwartek w godz. 15:00 – 18:00. 

Ważne!!! Ostatni pacjent przyjmowany jest 30 min przed zamknięciem punktu.

 

 ♦♦♦♦  Nie jest wymagana rejestracja, badania wykonywane są bez skierowania, są bezpłatne i anonimowe. Wykonywane są z poradnictwem okołotestowym prowadzonym przez doradców. 

 

W jednym miejscu znajduje się punkt diagnostyczny z poradnictwem, opieka ambulatoryjna i możliwość hospitalizacji pacjentów z pozytywnym wynikiem serologicznym w Oddziale Nabytych Niedoborów Immunologicznych. Poradnia przy ul. Broniewskiego 12 znajduje się w bliskiej odległości od centrum miasta, z dogodnym dojazdem komunikacją miejską. Dodatkowo osoby, które chcą wykonać test w kierunku HIV mogą liczyć tu na pełną anonimowość oraz profesjonalne doradztwo zarówno przed, jak i po testowaniu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Punkt Konsultacyjno- Diagnostyczny (PKD) w Szczecinie wykonuje badania wykrywające zakażenie HIV anonimowo i bezpłatnie, połączone z poradnictwem około testowym. Punkt pracuje w ramach dotacji Krajowego Centrum ds. AIDS. Zadanie jest kontynuacją działań podejmowanych na terenie woj. zachodniopomorskiego od 1997r. i wpisane jest jako jedno z zasadniczych działań profilaktycznych związanych z ograniczeniem rozprzestrzeniania się HIV/AIDS nakierowanych na osoby o ryzykownych szachowaniach w kontekście transmisji zakażenia. W latach 1997- 2011 projekty na działalność PKD składało Polskie Towarzystwo Oświaty Zdrowotnej O/T Szczecin, natomiast od 2012r. Stowarzyszenie Wolontariuszy DADU. Na uwagę zasługuje fakt, iż PKD w Szczecinie był pierwszym tego typu Punktem w Polsce i działa nieprzerwanie od 20 lat. Poza usługą testowania każdy klient Punktu ma zapewnione profesjonalne poradnictwo przed i po teście prowadzone przez certyfikowanych doradców. Po wykonaniu testu osobie, u której wykrywa się zakażenie HIV udzielane jest wsparcie polegające m.in. na ofercie Poradni Nabytych Niedoborów Immunologicznych Szpitala Wojewódzkiego w Szczecinie, gdzie poza opieką lekarską i wdrożeniem leczenia antyretrowirusowego może skorzystać również z form pomocy oferowanych przez Stowarzyszenie Wolontariuszy DADU.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 PROJEKT POD NAZWĄ: 
"KRAJOWY PROGRAM ZAPOBIEGANIA ZAKAŻENIOM HIV I ZWALCZANIA AIDS NA LATA 2017-2021.
PUNKT KONSULTACYJNO- DIAGNOSTYCZNY WYKONUJĄCY BADANIA W KIERUNKU HIV ANONIMOWO I BEZPŁATNIE POŁĄCZONY Z PORADNICTWEM OKOŁOTESTOWYM W SZCZECINIE "  DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW BUDŻETU PAŃSTWA

 

Strona używa cookies Dowiedź się więcej Zamknij