Bezpłatne badania profilaktyczne, prelekcje szpitalnych specjalistów i warsztaty pierwszej pomocy, zdrowy poczęstunek, a dla najbardziej aktywnych – upominki. Już w najbliższą środę, 10 czerwca, Szpital Wojewódzki w Szczecinie zaprasza mieszkańców na festyn „Zdrowa środa w SPWSZ”. Wydarzenie organizowane jest w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Projektów KPO w zdrowiu.
Minęły pierwsze trzy miesiąca funkcjonowania programu „Zapobiegania i wczesnego wykrywania raka płuc w województwie zachodniopomorskim”, który realizuje Szpital Wojewódzki w Szczecinie. W tym czasie skorzystało z niego 400 osób, spośród których cztery dowiedziały się o niepokojących zmianach mogących oznaczać raka lub inne poważne schorzenia płuc. Pacjenci ci zostali objęci opieką i są już w procesie diagnostyki i leczenia poza programem.
Spirometria, USG tarczycy, badania poziomu cukru, ciśnienia i kwasu moczowego, analiza składu ciała, warsztaty pierwszej pomocy i rozmowy ze specjalistami SPWSZ – z tego wszystkiego skorzystać będą mogli chętni, którzy 10 czerwca odwiedzą teren Szpitala Wojewódzkiego przy ul. Arkońskiej. Wydarzenie organizowane w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia projektów KPO w zdrowiu potrwa od 10.00 do 14.00.

