Aktualności
Mamy zaszczyt poinformować, że prof. Jerzy Sieńko - specjalista chirurgii ogólnej, onkologicznej i transplantologii klinicznej pracujący w naszym szpitalu przy ul. Arkońskiej - został przez Ministrę Zdrowia Izabelę Leszczynę powłany na stanowisko konsultanta krajowego w dziedzinie chirurgii ogólnej. Panie Profesorze, najserdeczniejsze gratulacje!
Od 1 października rejestracja do poradni gastroenterologicznej w szpitalu przy ul. Arkońskiej znajduje się na 1. piętrze budynku "C". Rejestracja telefoniczna możliwa jest za pośrednictwem numeru Centralnej Rejestracji Telefonicznej do poradni specjalistycznych (91 500 0 500).
91 500 0 500 – od 1 października pacjenci dzwoniący pod ten numer telefonu będą mogli zarejestrować wizytę w niemal każdej poradni specjalistycznej Szpitala Wojewódzkiego – zarówno przy ul. Arkońskiej, jak i w Zdunowie.
Setną operację z wykorzystaniem robota da Vinci przeprowadzili w czwartek zabiegowcy ze Szpitala Wojewódzkiego przy ul. Arkońskiej w Szczecinie. System chirurgii robotycznej kupiony za 15 mln zł działa w SPWSZ od marca br. Najliczniejszą grupą pacjentów operowanych z pomocą robota są mężczyźni chorujący na raka prostaty.
150 osób uczestniczyło w pierwszej konferencji szkoleniowej „Żywienie kliniczne i prehabilitacja – od czego zacząć?” zorganizowanej przez Szpital Wojewódzki w Szczecinie, Szczecińską Izbę Pielęgniarek i Położnych oraz szpital w Gryficach. „Widzimy ogromną potrzebę takich spotkań i wielkie zainteresowanie tematem w środowisku” – podsumowali organizatorzy.
Przed kolejnymi osobami otwiera się szansa na skorzystanie ze stypendium naukowego z programu „Wybieram pielęgniarstwo”. Starać się będą o nie będą mogli ci, którzy podjęli studia na zachodniopomorskich uczelniach na tym właśnie kierunku. Nabór wniosków w ramach trzeciej edycji ruszy 1 października 2024 roku.
Poradnie specjalistyczne - chirurgii ogólnej; chirurgii naczyniowej; chirurgii wątroby, trzustki i dróg żółciowych; prehabilitacyjna zostały przeniesione z budynku przy ul. Broniewskiego 2 na parter budynku Z na terenie szpitala przy ul. Arkońskiej. Numery do rejestracji ani godziny funkcjonowania poradni nie zmieniają się. Plan szpitala znajduje się TUTAJ.
Ze względu na zwiększone ryzyko zachorowania na grypę, COVID-19 i RSV wśród personelu i pacjentów SPWSZ w Szczecinie Zespół Kontroli Zakażeń Szpitalnych przygotował rekomendacje dla osób odwiedzających swoich bliskich przebywających w szpitalu. Prosimy o zapoznanie się z poniższymi zasadami.
W związku z budową łącznika do ulicy Sokołowskiego prowadzącej do Szpitala Wojewódzkiego w Zdunowie informujemy, że od 21 sierpnia czasowo zmieni się dojazd do placówki. Inwestycja, która finalnie ułatwi dotarcie do szpitala, realizowana jest na zlecenie Gminy Miasta Szczecin i Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie.
W związku z niedawnymi zmianami lokalizacji części poradni specjalistycznych szpitala przy ul. Arkońskiej od poniedziałku (19.08) uruchamiamy na parterze budynku "A" (wejście pod łącznikiem) centralny punkt pobrań dla pacjentów poradni kardiologicznej, onkologicznej, hematologicznej, urologicznej i gastroenterologicznej.
KOS-zawał to program kompleksowej specjalistycznej opieki w zakresie leczenia szpitalnego, ambulatoryjnego i rehabilitacji kardiologicznej, przeznaczony dla pacjentów po zawale mięśnia sercowego. W ramach programu pacjenci mają zapewnioną ciągłość diagnostyki i leczenia, w tym również rehabilitacji kardiologicznej w kolejnych 12 miesiącach od wypisu ze szpitala.
Dokładnie 564 uczestników festiwalu Pol’and’Rock przebadali lekarze szczecińskiego Szpitala Wojewódzkiego przez trzy dni trwania wydarzenia. Sześć osób zostało skierowanych do dalszej, pilnej diagnostyki z uwagi na wykryte zmiany o bardzo wysokim ryzyku onkologicznym. Z bezpłatnych badań USG tarczycy można było skorzystać odwiedzając Planetę Zdrowia w Strefie Pomorza Zachodniego.
Od poniedziałku, 29 lipca, na 1. piętrze zmodernizowanego budynku "C" znajdą się poradnie hematologiczna i onkologiczna z punktem podawania cytostatyków wraz z rejestracją. Numery telefonów do poradni pozostają bez zmian.
Przez trzy dni, od 1 do 3 sierpnia, w Strefie Pomorza Zachodniego na Najpiękniejszym Festiwalu Świata personel Szpitala Wojewódzkiego w Szczecinie badać będzie… tarczyce. USG będzie wykonywane bezpłatnie, bez skierowania, każdemu zainteresowanemu, dorosłemu uczestnikowi, który wyrazi pisemną zgodę na badanie i wypełni anonimową ankietę.
Poradnia urologiczna zaczyna pracę w nowym miejscu - na 1. piętrze zmodernizowanego budynku "C". To tam znajdują się teraz gabinety lekarskie i zabiegowe oraz rejestracja do poradni. Numery telefonów pozostają bez zmian.
Od 18 lipca rejestracja na badania rezonansu magnetycznego i tomografii komputerowej wróci na parter zmodernizowanego bud. "C" na terenie szpitala przy ul. Arkońskiej. Numery telefonów i godziny funkcjonowania rejestracji nie uległy zmianie - można je sprawdzić >TUTAJ<.
Zabytkowy budynek „C” położony vis-a-vis głównej bramy wjazdowej do szpitala przy ul. Arkońskiej w Szczecinie odzyskał dawny, zapomniany przez lata blask. Dzięki funduszom europejskim przekazanym przez Urząd Marszałkowski personel i pacjenci Szpitala Wojewódzkiego wzbogacili się o nowoczesne, wygodne przestrzenie poradni specjalistycznych i pracowni zakładu radiologii i diagnostyki obrazowej oraz wysokospecjalistyczną aparaturę medyczną. W poniedziałek, 15 lipca, odbyło się oficjalne zakończenie inwestycji.
Miło nam poinformować, że Szpital Wojewódzki w Szczecinie jest współorganizatorem konferencji szkoleniowej "Żywienie kliniczne i prehabilitacja - od czego zacząć?", która odbędzie się 12 września 2024 roku w Szczecinie. Już dzisiaj zapraszamy zainteresowanych przedstawicieli środowiska medycznego - lekarzy, pielęgniarki, członków zespołów żywieniowych czy poradni prehabilitacyjnych - do rejestracji swojego udziału. Uczestnictwo jest bezpłatne.
1 lipca kierownictwo 109. Szpitala Wojskowego w Szczecinie zamknęło swoją izbę przyjęć, informując kilka dni wcześniej na Facebooku, że „pacjenci, którzy wymagają pilnej pomocy medycznej powinni kierować się do innych izb przyjęć czy szpitalnych oddziałów ratunkowych w pozostałych szczecińskich szpitalach”. Niestety o spodziewanej, dodatkowej grupie pacjentów wymagających pomocy dyrekcja Szpitala Wojewódzkiego i personel naszych SOR-ów dowiedział się z tego wpisu, a nie z wcześniejszych ustaleń czy zapowiedzi.
I w końcu jest! Certyfikat akredytacyjny Ministra Zdrowia potwierdzający spełnienie przez nasz szpital standardów na poziomie 90% dotarł. Ten wynik to dla pacjentów potwierdzenie, że są u nas pod dobrą opieką. Jeszcze raz dziękujemy przede wszystkimi naszemu personelowi pracującemu w Zdunowie i przy Arkońskiej. Gdyby nie Wasze wiedza, doświadczenie i zaangażowanie to po prostu nie mogłoby się udać.