Aktualności

20
10.2020
Punkt Konsultacyjno-Diagnostyczny w Poradni Nabytych Niedoborów Immunologicznych wznowił działalność!

Oferta:
- Badania na obecność przeciwciał anty HIV
- Szybkie testy w kierunku kiły

Nie wymagana jest rejestracja, badania wykonywane są bez skierowania, są bezpłatne i anonimowe. Wykonywane są z poradnictwem okołotestowym prowadzonym przez doradców.

Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach 15:00- 18:00 przy ul. Broniewskiego 12. Ważne!!! Ostatni pacjent przyjmowany jest 30 min przed zamknięciem punktu.

Punkt Konsultacyjno- Diagnostyczny jest prowadzony przez Stowarzyszenie Wolontariuszy DADU w ramach zadania publicznego finansowanego przez Krajowe Centrum ds. AIDS. 

 

 

23
09.2020
Urząd Marszałkowski wdraża „Zachodniopomorski Program Monitorowania i Prewencji Epidemii Coronawirusa SARS-CoV-2 i Choroby COVID-19”. Szpital Wojewódzki w Szczecinie - liderem projektu

Z pakietu bezpłatnych badań będą mogli skorzystać mieszkańcy województwa w wieku produkcyjnym - kobiety w wieku od 18 do 59 lat oraz mężczyźni od 18 do 64 roku życia.

Czytaj całość »
04
09.2020
Jak i gdzie funkcjonują Poradnie Specjalistyczne?

W związku ze stopniowym powrotem normalnego funkcjonowania Szpitala Wojewódzkiego w Szczecinie, nastąpiły zmiany w lokalizacji poradni specjalistycznych. 

 

Czytaj całość »
24
07.2020
Nowy budynek "Z" oficjalnie oddany do użytku

W piątek, 24 lipca oddany do użytku został nowy budynek na terenie SPWSZ w Szczecinie z przeznaczeniem na Oddziały Nefrologii i Transplantacji Nerek oraz Neurologii. W budynku oprócz ww. oddziałów znajdować się będą: Punkt Przyjęć, Stacja Dializ, Oddział Udarowy, Poradnia Nefrologiczna oraz pomieszczenia techniczne i socjalne w kondygnacji piwnic. Ze względu jednak na sytuację związaną z pandemią koronawirusa, przeniesieni zostaną tam tymczasowo pacjenci zarażeni Covid-19. Budynek zostanie zajęty przez oddział zakaźny.

 

Czytaj całość »
01
07.2020
NFZ odbiera Szpitalowi Wojewódzkiemu w Szczecinie blisko 12,5 mln zł ryczałtu

30 czerwca w Łodzi odbyło się spotkanie dyrektorów szpitali jednoimiennych, na którym wypracowano 10 postulatów. Pismo za pośrednictwem zastępcy prezesa NFZ trafiło na ręce ministra zdrowia.

Czytaj całość »
28
05.2020
Poradnia Endokrynologiczna wraca do budynku przy ul. Broniewskiego 2

Od 1 czerwca Poradnia Endokrynologiczna wraca do gabinetów na parterze budynku przy ul. Broniewskiego 2. (Przez kilka tygodniu funkcjonowała w budynku C w szpitalu przy ul. Arkońskiej).

 

 

Czytaj całość »
13
05.2020
Szpital Wojewódzki zatrudnia

Nasz szpital boryka się z coraz większym problemem kadrowym, zwłaszcza grupie sanitariuszy i sanitariuszek. Dlatego  poszukujemy osób do pracy na takim stanowisku.

Czytaj całość »
12
05.2020
Kontenerowy tomograf komputerowy

Nasz szpital otrzymał nowy, kontenerowy tomograf komputerowy. Będzie wsparciem dla diagnostyki płuc w przebiegu Covid-19. W ciągu doby przy Arkońskiej będzie można wykonać nawet 100 badań płuc pacjentów z koronawirusem. Urządzenie zostało zakupione dzięki środkom z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

Czytaj całość »
28
04.2020
Tymczasowe przeniesienie Poradni Kardiologicznej

Poradnia Kardiologiczna, Zaburzeń Rytmu i Kontroli Stymulatorów Serca, która do tej pory działała w budynku „A” szpitala w lokalizacji przy ul. Arkońskiej, została tymczasowo przeniesiona do budynku przy ul. Broniewskiego 22.

Poradnia oraz wszystkie działające przy niej pracownie działają w normalnym trybie, a numery telefonów pozostają bez zmian.
Rejestracja do poradni pozostaje w budynku bramy głównej przy ul. Arkońskiej 4. 

17
04.2020
Pomiar temperatury przy wejściu do szpitala

Od 17 kwietnia przy każdym wejściu do szpitala w obu lokalizacjach naszego szpitala mierzona będzie temperatura zarówno pracownikom jak i pacjentom. Prosimy o zastosowanie się do wprowadzonych procedur.

17
04.2020
Prośba Wojewody Zachodniopomorskiego

Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc zwrócił się do lekarzy, pielęgniarek, położnych i fizjoterapeutów z pytaniem o gotowość do podjęcia pracy przy bezpośrednim zwalczaniu epidemii koronawirusa.

Czytaj całość »
11
04.2020
Zamknięty punkt nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej przy ul. Broniewskiego w Szczecinie.

W związku z epidemią koronawirusa i nowymi zadaniami Szpitala Wojewódzkiego przy ul. Arkońskiej w Szczecinie, konieczna stała się reorganizacja nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.

Czytaj całość »
24
03.2020
Punkt Przyjęć pacjentów z podejrzeniem zakażenia koronawirusem

Punkt Przyjęć pacjentów z podejrzeniem zakażenia koronawirsem znajduje się teraz na parterze budynku L (na co dzień działa tu Punkt Przyjęć Planowych).

Czytaj całość »
23
03.2020
Informacja dla pacjentów onkologicznych

W związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 oraz mając na uwadze fakt, że chorzy na nowotwory w trakcie leczenia mają często obniżoną odporność, zwracamy się z prośbą o wprowadzenie wzmożonego systemu ochrony pacjentów i personelu medycznego zgodnie z zaleceniami Polskiego Towarzystwa Onkologicznego oraz GIS.

Czytaj całość »
19
03.2020
Otwarcie przejazdu pod łącznikiem A- wyjazd ze szpitala

18 marca przywrócony zostaje na terenie szpitala ruch w kierunku wyjazdu ze Szpitala Bramą Główną. Umożliwiony będzie wyjazd od strony ul Arkońskiej. 

Czytaj całość »
16
03.2020
Ograniczenie wydawania dokumentacji medycznej

W związku z zagrożeniem COVID-19 obecnie zasadniczym sposobem udostępniania dokumentacji medycznej jest przesyłanie jej za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej.

W trosce o zdrowie zwracamy się związku z tym z uprzejmą prośbą aby wnioski o udostępnienie dokumentacji medycznej były również składane za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej i były opatrzone podpisem elektronicznym bądź były złożone za pośrednictwem profilu ePUAP w celu weryfikacji wnioskodawcy. We wnioskach złożonych pisemnie prosimy o wskazanie adresu email na który należy wysłać dokumentację medyczną i korespondencję oraz o podanie numeru telefonu.

Inne określone w przepisach sposoby udostępnienia dokumentacji medycznej będą stosowane tylko w przypadku gdy z okoliczności sprawy wynika, że nie jest możliwe przekazanie dokumentacji za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej.

Adres poczty elektronicznej to: dokumentacja@spwsz.szczecin.pl 

 

 

Czytaj całość »
13
03.2020
Ważne informacje dla pacjentów w związku z koronawirusem

Szpital Wojewódzki w Szczecinie w związku z reorganizacją placówki informuje

Czytaj całość »
10
03.2020
Uwaga! Zmiana organizacji ruchu na terenie szpitala przy Arkońskiej

Informujemy, że od środy 11.03.2020 na ternie szpitala wojewódzkiego przy ulicy Arkońskiej zmieniona będzie organizacja ruchu. 

Czytaj całość »
06
03.2020
Informacja dla pacjentów - ograniczenia w badaniach endoskopowych

Informujemy, że szpital ogranicza osobiste umawianie badań endoskopowych. 

Czytaj całość »
04
03.2020
Co musisz wiedzieć o koronawirusie? Kampania Ministerstwa Zdrowia

Podstawowe środki ochronne przeciwko nowemu koronawirusowi wywołującemu chorobę COVID-19.

Czytaj całość »
SPWSZ Jednostka samorządu województwa zachodniopomorskiego
nfz
bip
Strona używa cookies Dowiedź się więcej Zamknij