O oddziale

Oddział prowadzi pełną diagnostykę i leczenie chorób układu pokarmowego: chorób przełyku, żołądka, jelita cienkiego i grubego, wątroby i dróg żółciowych oraz trzustki. W Oddziale hospitalizowanych jest rocznie ponad 2 tysiące pacjentów. Nad ich zdrowiem czuwa wysokiej klasy zespół lekarzy specjalistów oraz fachowy personel pielęgniarski legitymujący się najwyższymi kwalifikacjami zawodowymi.

Oddział jest zlokalizowany w budynku „A”

W Oddziale realizowany jest program wczesnego wykrywania raka jelita grubego. Udział w programie jest możliwy dzięki wysokiemu standardowi Pracowni Endoskopowej oraz kwalifikacjom zespołu specjalistów. W ramach tego programu wykonywane są badania kolonoskopowe dla osób w wieku 50 – 65 lat, a także dla osób w wieku 40 – 65 lat, u których w pierwszym stopniu pokrewieństwa występował rak jelita grubego. Pacjenci do leczenia i diagnostyki szpitalnej przyjmowani są do Oddziału ze skierowaniem od lekarza leczącego lub w stanach nagłych ze skierowaniem wydanym przez lekarza Pogotowia Ratunkowego.

Pracownia endoskopii jest wyposażona w dwa tory wizyjne do wideoendoskopów, odpowiednią ilość aparatów endoskopowych oraz w nowoczesne myjnie do dezynfekcji sprzętu, gwarantujące spełnienie wymogów stawianym tego typu pracowniom w obowiązujących standardach oddziałów gastroenterologicznych. Pracownia wykonuje w ciągu roku ponad 2 tysiące badań jamy brzusznej, pod kontrolą USG wykonywane są również biopsje cienkoigłowe uwidocznionych zmian.

PRZYODDZIAŁOWA PORADNIA GASTROENTEROLOGICZNA przyjmuje pacjentów wymagających nadzoru po hospitalizacji oraz kierowanych na konsultacje przez lekarzy POZ /rodzinnych/. U osób z patologią wątroby przeprowadzane są biopsje gruboigłowe tego narządu, które są bardzo istotnym elementem diagnostycznym. Ponadto, w szpitalu pacjenci mają wykonywane badania radiologiczne, łącznie z tomografią komputerową wielorzędową.

IIIA Regulamin Oddział Gastroenterologii.docx

 

Strona używa cookies Dowiedź się więcej Zamknij